37
53

Co to jest Krajowy Rejestr Domów Opieki?

 

Gdy potrzebujemy znaleźć jakąś konkretną informację, korzystamy z wyszukiwarki internetowej. Wiadomo jednak, że zanim dotrzemy do wiarygodnej informacji, często będzie trzeba przebrnąć przez nierzetelne dane. Jak sprawnie znaleźć dom opieki i wykluczyć ryzyko związane z nierzetelnym ośrodkiem? W tym celu opracowano Krajowy Rejestr Domów Opieki.

 

Czym dokładnie jest Krajowy Rejestr Domów Opieki?

KRDO to swoista sprawdzona wyszukiwarka, która pozwala odnaleźć placówki senioralnej opieki długoterminowej. Nie chodzi tu jednak jedynie o to, żeby zdobyć tzw. namiary na konkretne miejsce. Z Krajowym Rejestrem Domów Opieki możemy upewnić się, że dane miejsce działa legalnie.

 

Jak wyszukać dom opieki w KRDO?

Działanie wyszukiwarki jest bajecznie proste. Na samym początku określamy parametry wyszukiwania, a więc wybieramy lokalizację i stosujemy wybrane przez nas filtry. Z ich pomocą możemy zaznaczyć, co dokładnie nas interesuje. Do wyboru mamy:

  • prywatne domy opieki dla seniorów
  • publiczne domy opieki dla seniorów
  • domy opieki z rekomendacją Krajowego Rejestru Domów Opieki
  • domy zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Domów Opieki.

 

ręce starszych ludzi

 

Dlaczego warto skorzystać z takiej weryfikacji?

Zanim placówka zostanie dodana do rejestru, specjaliści dokładnie sprawdzają jej dane. M.in. sprawdzają dane z Krajowego Rejestru Sądowego. Do korzystania z tego narzędzia zachęca również łatwość użycia oraz całkowita bezpłatność. Rejestr jest ciągle aktualizowany, dlatego nie musimy się martwić o to, że znajdziemy tu przestarzałe informacje.

Dzięki KRDO zyskujemy świadomość, że bliska nam osoba starsza przebywa w bezpiecznym miejscu, które może zagwarantować jej fachową opiekę. Taką weryfikację należy potraktować jako niezbędny krok podejmowany w trakcie procesu wyboru jednostki opiekuńczej. To obiektywne, sprawdzone i pewne informacje, którym możemy ufać podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply