28
27

Kołdra obciążeniowa – co należy wiedzieć przed zakupem

Co nam daje kołdra obciążeniowa?

Kołdry obciążeniowe są coraz bardziej popularne, a to ze względu na swoje wyciszające i relaksujące właściwości. Cała tajemnica kołdry tkwi w jej specjalnym nacisku na ciało, który zapewnia relaks, odprężenie i komfort. Dla osób, które żyją w stresie lub zmagają się z bezsennością, czy depresją, to idealne rozwiązanie. Ciało, które potrzebuje docisku, jest napięte i zmęczone i w prosty sposób można polepszyć samopoczucie takiej osoby. Poza tym otulenie kołdrą naśladuje bliskość drugiej osoby, co samo w sobie jest kojące. Produkty sensoryczne działają na nasze zmysły i potrafią przyczynić się do poprawy samopoczucia i nastroju.

Kołdry obciążeniowe to duża pomoc dla dzieci z zaburzeniami SI i ze spektrum autyzmu

Kołdry obciążeniowe to produkty, które koniecznie powinny znaleźć się w domu dziecka ze spektrum autyzmu, dzieci z zaburzeniami SI, jak również z zespołem downa. Terapia zaburzeń czucia głębokiego jest niezbędna u takich dzieci, bo w większości przypadków zmagają się one z problemami w zakresie SI, czyli przetwarzania bodźców sensorycznych. Kołdra będzie funkcjonalnym dodatkiem w trakcie zajęć z integracji sensorycznej, jak i w domu, do spania czy do zawijania dziecka. Kołdra obciążeniowa dla dzieci o odpowiedniej wadze i wypełnieniu, posłuży długo i pomoże rodzicom wyciszyć dziecko, które szczególnie tego potrzebuje.

Dorośli również skorzystają na używaniu kołdry terapeutycznej

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych jest niemniej potrzebna niż dzieciom. Szczególnie dla tych osób, które są zestresowane, cierpią na bezsenność, zmagają się z depresją lub potrzebują wspomóc relaks nocny. Często sen to jedyna okazja do odstresowania się dla dorosłego, dlatego należy ja dobrze wykorzystać.

Taka kołdra obciążeniowa pomaga w takich problemach jak:

  • przewlekłe zmęczenie
  • regulacja snu
  • chroniczny ból
  • regeneracja w nocy
  • przewlekły stres

Kołdra obciążeniowa to produkt medyczny, a dodatkowo robiony na zamówienie Klienta, biorąc pod uwagę min. wagę osoby, której jest potrzebna kołdra. Kołdra to na ogół 10-15% wagi ciała, a do wzrostu dziecka dodajemy około 20-30 centymetrów. Rodzaj obciążenia to granulat szklany lub kulki szklane. Kołdry obciążeniowe dla dzieci i dla dorosłych, oferuje sklep sensoric.pl, doświadczony producent wyrobów sensorycznych.

Źródło: https://sensoric.pl/

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply