36
17

Ksenony i Led-y samochodowe – które będą lepsze

Każdy kierowca powinien zadbać o dobór oświetlenia do swojego auta. To ważny zakup, bo ma bezpośredni wpływ na to, jak dobrze będziemy widoczni na drodze i czy zauważymy wszystko, co znajduje się na jezdni i na poboczu.

Światła LED do samochodu – trwałość, która nie ma sobie równych

Wymiana świateł może być problematyczna i kosztowna, dlatego warto inwestować w rozwiązania, które są atrakcyjne pod względem trwałości. Żarówki samochodowe LED wygrywają tę konkurencję. Ich żywotność wynosi tyle ile czas eksploatacji samochodu (szacuje się, że są w stanie świecić przez 100 tys. godzin).

LEDy samochodowe a możliwość sterowania

Mówiąc o takich lampach samochodowych trzeba wspomnieć o opcji sterowania. Jeśli wybierzemy aktywne światła, możemy bezpośrednio wpływać na sposób sterowania. Ta zaawansowana technologia pozwala tak dobrać moc światła, aby:

  • nadjeżdżające osoby nie były oślepiane
  • zarówno jezdnia, jak i pobocze, było doskonale oświetlone
  • siła światła odpowiadała aktualnym warunkom pogodowym

Czy warto wybrać żarówki ksenonowe samochodowe?

Czy wcześniej wspomniane zalety rozwiązań LED oznaczają, że nie warto rozważyć kupna ksenonów? Nic bardziej mylnego. W takich miejscach jak Basic dostaniemy zarówno nowoczesne LEDy, jak też zaawansowane, świetnie oddające kolor ksenony. Jeśli już skupiamy się jakości światła, koniecznie należy wspomnieć o tym, że na tym polu reflektory ksenonowe mogą prezentować się lepiej niż warianty LEDowe. Osobom, którym zależy na naprawdę niezwykłej sile światła, polecane są ksenony pierwszej generacji o sile 3200 lumenów.

Bez wątpienia i żarówki ksenonowe samochodowe i LEDy mają swoje zalety. Nie jest trudno znaleźć fanów każdego z tych rozwiązań. Jeśli nie zależy nam tak bardzo na dużej mocy światła i chcemy móc nim dowolnie sterować, lepszą opcją będzie oświetlenie LEDowe. Jeśli natomiast moc generowanego światła jest dla nas ważna i nie przeszkadza nam, że wariant będzie wyróżniał się mniejszą (ale nadal atrakcyjną!) trwałością, sięgnijmy po ksenony.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem online basic.com.pl

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply