18
17

Na czym polega i czym jest leasing pracowniczy?

Coraz częściej spotykanym pojęciem jest leasing pracowniczy. Może być on rozwiązaniem na problemy ze sporą ilością wakatów w branży transportowej i nie tylko. Czym jest leasing pracowniczy na czym polega i czy jest on opłacalny?

Leasing pracowniczy Warszawa — czym on jest?

Naturalne skojarzenie, gdy usłyszymy pytanie, co to jest leasing pracowniczy to oczywiście samochody osobowe, które często są finansowane w ramach leasingu. Szybko warto jednak dowiedzieć się, że leasing pracowniczy samochodu to pojęcie, które nie istnieje, gdyż dotyczy on nie pojazdów a pracowników.

W dużym skrócie o zagadnieniu takim jak leasing pracowniczy (https://www.lpbglobalemployment.pl/oferta/) definicja mówi, iż jest to wynajem pracowników zatrudnionych przez inne przedsiębiorstwo. Jest więc ona dosyć prosta.

Leasing pracowniczy a outsourcing — czym różnią się te formy?

Dwie te formy są często zestawiane ze sobą mimo sporych różnic pomiędzy nimi. Rzecz, która dzieli outsourcing a leasing pracowniczy, jest jednak dość prosta. W leasingu pracowniczym osoba zatrudniona nawiązuje stosunek pracy z firmą, która go wynajęła. Przy outsourcingu pozostaje z kolei pod skrzydłami firmy, która zatrudniła go wcześniej.

Świetnym przykładem na wytłumaczenie tego może być leasing pracowniczy kierowców. W wypadku, gdy zawarty zostanie leasing pracowniczy kierowcy, to ta osoba nawiązuje stosunek pracy z nowym pracodawcą i musi pracować tak, by spełniać jego oczekiwania. W outsourcingu z kolei zadania są realizowane wedle harmonogramu firmy, która przyjęła zlecenie na outsourcing jakiejś gałęzi działalności.

Leasing pracowniczy Warszawa — czy warto?

Wiele firm widząc leasing pracowniczy, co to jest wie doskonale, lecz mimo wszystko wzbrania się przed zdecydowaniem się na tę formę pozyskania pracowników. To jak wygląda leasing pracowniczy w Polsce, może czasem pozostawiać wiele do życzenia, lecz dynamicznie się to zmienia i ta opcja zatrudnienia jest coraz bardziej opłacalna. Sprawdzoną agencją jest m.in. https://www.lpbglobalemployment.pl/.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply