33
171

Pasta BHP – właściwości i zastosowanie

Pasta BHP to absolutnie niezbędne wyposażenie przy wykonywaniu różnego rodzaju prac ręcznych i technicznych. Jest przeznaczona przede wszystkim dla majsterkowiczów i może być wykorzystywana w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Są to m.in. zakłady pracy, firmy oraz duże przedsiębiorstwa. To właśnie dzięki tej paście można bezproblemowo usunąć z dłoni rozmaite zabrudzenia i zanieczyszczenia, tym samym dbając o własną higienę i zdrowie.

Pasta BHP – czym konkretnie się wyróżnia?

Pasta BHP to nic innego, jak specjalny preparat do mycia/czyszczenia mocno zabrudzonych rąk. Jest w stanie usunąć najpoważniejsze zabrudzenia (również pochodzenia chemicznego) i odznacza się wysoką skutecznością działania oraz niezawodnością.

Wspomniana wyżej pasta charakteryzuje się silnym działaniem, ale jednocześnie jest bezpieczna dla ludzkiej skóry (w sytuacji, gdy stosuje się ją zgodnie z zaleceniami producenta). W jej składzie znajdują się m.in.:

  • środki czyszczące,
  • składniki odżywcze,
  • składniki bakteriobójcze.

Co za tym idzie skóra jest nie tylko dokładnie czyszczona, ale też pielęgnowana. Z takiej pasty korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni (są to osoby młode oraz zdecydowanie bardziej doświadczone).

Na jakie rodzaje można podzielić pastę BHP i jak z niej korzystać? Sprawdzone porady

Aktualnie na rynku można napotkać kilka różnych rodzajów past BHP. Największą popularnością cieszą się pasty w wersji:

  • mydlanej – ich podstawowym składnikiem jest mydło sodowe, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka pasta była również wykorzystywana podczas prania. Pasta BHP z tej kategorii skutecznie usuwa zanieczyszczenia powstałe na odzieży roboczej, w tym m.in. na kombinezonach, spodniach i koszulach. Jeśli chodzi o jej używanie bezpośrednio na ludzką skórę, warto zrobić to wraz z kremem nawilżającym (brak kremu może doprowadzić do uzyskania efektu wysuszającego),
  • ściernej – łączy w sobie substancje czyszczące oraz ścierne. Dzięki temu usuwanie poważnych zanieczyszczeń z rąk nie zajmuje zainteresowanym osobom zbyt dużo czasu. Warto to zrobić przede wszystkim w przypadku zabrudzeń po farbach, oleju, smarach, klejach czy też sadzy.

Alternatywnymi propozycjami dla dwóch powyższych są pasty z piaskiem, trocinami, gliceryną, balsamem oraz biodegradowalne. Duże znaczenie ma to, jaki konkretnie producent pasty BHP zostanie wybrany przez danego klienta. Korzystanie z pasty BHP jest banalnie proste. Pasta BHP powinna być dokładnie wcierana w suchą skórę, a następnie spłukana sporą ilością wody. W niektórych przypadkach po zastosowaniu zaproponowanej kuracji zaleca się sięgnąć po krem nawilżający. Proces może być powtarzany nawet kilka razy.

Pasta BHP – podstawowe zastosowanie

Wysokiej klasy pasta BHP producent zadbał o to, aby produkt mógł być wykorzystywany na bardzo szeroką skalę. Chodzi o to, iż można po niego sięgać w gospodarstwach domowych, zakładach produkcyjnych i przemysłowych czy też w warsztatach i na przestrzeni magazynowej. Pasta jest ceniona m.in. przez malarzy, budowlańców, pracowników fizycznych oraz mechaników samochodowych. Sprawdzoną pastę BHP można zakupić np. w sklepie Qarmax.pl.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply