15
17

Jak dobrać odpowiedni rodzaj farb przy malowaniu różnych powierzchni?

Wiele osób myśląc o malowaniu pomieszczeń przede wszystkim zwraca uwagę na to jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o dobór właściwego koloru do pomieszczenia, ewentualnie bierze sie pod uwagę różnych producentów farb. A w rzeczywistości znalezienie odpowiedniej farby to znacznie trudniejsze zadanie i trzeba mieć na uwadze różne inne kwestie poza samym kolorem.

Farby wewnętrzne – różne rodzaje farb dostępne w sprzedaży

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dostępne w sprzedaży farby są mocno zróżnicowane i wśród licznych propozycji z jakimi można się spotkać trzeba wybrać tą właściwą do własnych oczekiwań i potrzeb. Dobierając farby ścienne należy mieć świadomość, że w zależności od pomieszczenia może być konieczność wykorzystania różnych farb. W sprzedaży spotkać można następujące rodzaje farb:

  • farby akrylowe
  • farby lateksowe
  • farby silikatowe
  • farby winylowe
  • farby ceramiczne

Warto zapoznać się z charakterystyką farb, by wybrana farba ścienna sprawdziła się w charakterystycznych warunkach, w jakich będzie się znajdowała w danym pomieszczeniu.

Uniwersalne i specjalistyczne farby

Farby akrylowe to przykład popularnego produktu o uniwersalnym charakterze, który sprawdza się jako farba do betonu, płyt kartonowo – gipsowych czy gładzi szpachlowej. O takim charakterze uniwersalnym będą również farby na bazie, które pozwalają stworzyć ładnie prezentującą się delikatnie matową połowę. Nieco inny charakter muszą mieć farby do łazienki i kuchni, gdzie trzeba się liczyć z tym, że będzie to wilgotne pomieszczenie i farba musi być trwała. Dlatego wybór może paść na wspominane farby lateksowe albo winylowe, które świetnie kryją i są bardziej odporne.

Inne rozwiązania wśród dostępnych farb

Wśród tych propozycji, z którymi możemy się jeszcze spotkać znajdują się także inne rodzaje farb, które pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów estetycznych. Przykładem będą farby dekoracyjne, które mają także strukturalny charakter oraz chętnie wybierane na niedoskonałości na ścianach farby antyrefleksyjne, które tworzą wysoce matową powłokę i dzięki temu można ukryć niedoskonałości na ścianie.

Źródło: https://farby-jeleniagora.pl

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply