47
53

Projektowanie i aranżacja wnętrz komercyjnych, użytkowych i publicznych

Aranżacja wnętrz komercyjnych, np. wnętrz w biurach i w hotelach, wygląda nieco inaczej, niż projektowanie wnętrz mieszkalnych. W takich zleceniach nacisk kładzie się na inne akcenty. Które z nich są najważniejsze i kto powinien zająć się tym zadaniem?

 

Projektowanie wnętrz publicznych – istotne kwestie

Najważniejsze jest właściwe rozpoznanie funkcji przestrzeni. W projektowaniu wnętrz komercyjnych, takich jak np. firmy czy sklepy, ogromne znaczenie ma to, jakie wrażenie obiekt będzie wywierał na gościach. Należy więc postawić na design i wykonanie, które będą w stanie wykreować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, podkreślić jego profesjonalizm oraz troskę o wygodę klienta. W tym celu projektanci zwracają uwagę na takie kwestie jak:

  1. odpowiednie oświetlenie;
  2. meble i pozostałe wyposażenie;
  3. funkcjonalność wyposażenia.

 

Projektowanie i aranżacja wnętrz użytkowych i publicznych też musi uwzględniać te punkty. Zatroszczenie się o przestrzeń restauracji i hotelu często wymaga jednak więcej pracy niż np. urządzenie biura. Konieczne jest wzięcie pod uwagę to, ilu klientów będzie korzystać z przestrzeni, oraz w jaki dokładnie sposób goście będą ją eksploatować.

 

Komu zlecić projektowanie powierzchni użytkowych?

Warto zdecydować się na wsparcie doświadczonego wykonawcy, który na swoim koncie ma już realizacje przypominające nasze zlecenie. Profesjonaliści są w stanie przedstawić portfolio oraz w wyczerpujący sposób opowiadają o swoich dotychczasowych dokonaniach. Oprócz tego podają informacje o tym, jakich klientów do tej pory obsługiwali. Tego typu dane można znaleźć m.in. na stronie firmy PiK Studio.

Oprócz konstrukcji samej strony internetowej oraz oferty usługodawcy, sprawdźmy również kompetencje samych projektantów. Czy podnoszą swoje umiejętności? Czy biorą udział w branżowych imprezach? Czy szkolą się również za granicą? Jeśli sprawdzimy przyszłego wykonawcę również pod tym kątem, znacznie zwiększamy szanse na udaną i owocną współpracę.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply