45
49

Żłobek i przedszkole powinny oferować jak najlepsze warunki opiekuńczo – edukacyjne

Pobyt w żłobku i przedszkolu to często pierwsza sytuacja, gdy dziecko spędza dłuższy czas bez rodziców. Trudno więc się dziwić, że tak wiele osób bardzo chce wybrać dla pociech najlepszą z możliwych ofert. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań optymalnej placówki?

Warunki opiekuńczo-edukacyjne

W trakcie „sprawdzania” ośrodka, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na kadrę pracowniczą. Oprócz kwalifikacji zatrudnionych osób, spróbujmy przyjrzeć się ich nastawieniu do pracy. W takim miejscu jak np. publiczne i prywatne przedszkole Newtonek, od początku spotkamy się z życzliwością i serdecznością.

Bardzo ważna jest również wielkość grup w przedszkolu i żłobku. Ich liczebność wpływa na to, czy osoba opiekująca się będzie w stanie zapewnić dziecku indywidualne podejście. Bez tego rozwijanie zdolności malca oraz zapewnienie mu profesjonalnej opieki będzie trudne.

Nie zapomnijmy zwrócić uwagę również na to, czym będzie zajmował się malec podczas naszej nieobecności. Czas spędzony w przedszkolu warto odpowiednio wykorzystać. Wielu rodziców z tego powodu decyduje się na przedszkole językowe. Do ciekawych form spędzania czasu i rozwijania umiejętności można zaliczyć również zajęcia plastyczne, muzyczne, warsztaty kulinarne i zajęcia ekologiczne.

Co oprócz warunków opiekuńczo-edukacyjnych?

Dokładne zapoznanie się z ofertą prywatnego przedszkola/żłobka i nawiązanie bezpośredniego kontaktu z zatrudnionymi tam osobami to istotne sprawy, ale dobrze będzie sprawdzić również:

1. Godziny otwarcia placówki

Ta sprawa nie ma za wiele wspólnego z warunkami opiekuńczo-edukacyjnymi, ale jeśli dopasujemy przedszkole i żłobek również pod tym względem, może to nam znacznie ułatwić życie. U osób pracujących szczególnie ważne jest to, żeby mogły bez problemu odebrać dziecko po pracy, bez stresu o to, że się spóźnią. Na szczęście prywatne przedszkola dość często wykazują na tym polu sporą elastyczność.

2. Dojazd

Bezproblemowy, sprawny dojazd to kolejna kwestia organizacyjna, którą trudno pominąć i jest szczególnie ważna dla zapracowanych rodziców.

Źródło: https://newtonek.pl/

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply