21
50

Masy bitumiczne – do czego się je stosuje?

Wiele osób często zadaje sobie pytanie, w jaki sposób może zabezpieczyć swoje mury, czy też fundamenty przed dostawaniem się wody. Najlepszym rozwiązaniem przeznaczonym do tego jest hydroizolacja, za pomocą masy bitumicznej. Dlatego też postanowiliśmy wspólnie z wami, przyjrzeć tej kwestii, oraz zastanowić się, dlaczego masy bitumiczne najlepiej się do tego nadają. Dzięki nam dowiecie się, dlaczego warto stosować masy bitumiczne do hydroizolacji.

Zalety stosowania mas bitumicznych

Obecnie stosowane masy bitumiczne, to masy dwuskładnikowe. Masa bitumiczna tego typu ma następujące zalety:

  • może być nakładana na wilgotne powierzchnie
  • pokrywa nawet kilkumilimetrowe rysy oraz pęknięcia
  • niemalże całkowite zabezpieczenie przed przesiąkaniem wody
  • bezspoinowość
  • bardzo szybko zapewnia ochronę przed między innymi deszczem

Właśnie z tych powodów, masa bitumiczna uszczelniająca to jedna z lepszych opcji, jeżeli chodzi o hydroizolację naszego budynku.

Gdzie można dostać masy bitumiczne?

Wielu z was zapewne zastanawia się teraz, gdzie jest dostępna bitumiczna masa uszczelniająca. Przede wszystkim warto ja kupić w wysokiej klasy, wyspecjalizowanym sklepie z materiałami budowlanymi, takim jak na przykład sklep w Jeleniej Górze.

W przeciwnym razie, kupując masę bitumiczną z nieznanego pochodzenia, narażamy się na różnego rodzaju przykre konsekwencje związane między innym z przedostawaniem się wody do naszych murów, czy też utrudnionym jej nakładaniem.

Podsumowanie

Masa bitumiczna może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na właściwym zabezpieczeniu naszych murów przed przedostawaniem się do nich wilgoci. Pamiętajmy jednak, że aby tak się stało, masa bitumiczna, którą zamierzamy wykorzystać, musi spełniać odpowiednie warunki.

Dlatego też po pierwsze warto kupować materiały wysokiej klasy, po drugie w sprawdzonych oraz renomowanych sklepach dających gwarancję na swoje produkty. W przeciwnym razie zakupiona przez nas masa bitumiczna może przynieść nam więcej szkód niż pożytku.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply