29
33

Jak importować i eksportować towary?

Aby importować i eksportować towary zgodnie z obowiązującym prawem, musimy dokładnie poznać wymagane formalności (np. świadectwa pochodzenia) i upewnić się, czy zadbaliśmy o wszystkie konieczne oznakowania, certyfikaty i zgody. Zdecydowanie najlepszym sposobem na zatroszczenie się o te kwestie jest nawiązanie współpracy z rzetelną agencją celną.

Dlaczego warto wybrać sprawdzoną agencję celną?

Taka firma w swoich usługach ma wsparcie zarówno w obrocie towarów w UE, jak też i poza wspólnotą. Najprościej rzecz się ma w pierwszym przypadku. W pozostałych sytuacjach należy liczyć się z tym, że liczba wymaganych formalności wzrośnie.

Agencja celna oferuje kompleksowe usługi. Zajmuje się m.in.:

  1. przygotowaniem deklaracji akcyzowych;
  2. weryfikowaniem druków znaków CE;
  3. właściwym przygotowaniem pozostałej dokumentacji, która jest niezbędna do przeprowadzenia odpraw importowych i eksportowych;
  4. wystawianiem takich dokumentów w Warszawie jak świadectwo pochodzenia EUR 1;
  5. weryfikowaniem kwot należności wywozowych i przewozowych;
  6. dokonywaniem zgłoszeń celnych.

Import i eksport Wielka Brytania – jak przebiega?

Specjaliści podczas swojej codziennej działalności, dbają także o import i eksport z Wielką Brytanią. Tak działa m.in. agencja celna Sadmax z Warszawy. W tym przypadku wymaga się m.in. deklaracji eksportowych. W wielu sytuacjach konieczny będzie także dokument tranzytowy, który uprawnia nas do przewozu towaru nieunijnego przez kraje wspólnoty.

Eksport i Import z/do Wielkiej Brytanii wymaga też znajomości innych obowiązków transportowych. Specjaliści z agencji celnych wiedzą, co zrobić, żeby skutecznie zadbać o interesy swoich klientów i zapewnić im bezpieczeństwo. Z ich pomocą zadbamy o to, żeby podczas wjazdu do Euro tunelu lub na prom, nie spotkały nas żadne nieprzyjemności i problemy, które mogłyby wydłużyć cały proces. Eksperci pomagają uzyskać m.in. dostęp do GVMS oraz numer EORI.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply