45
111

Meble do restauracji – zobacz trendy na sezon 2021/2022

Co zrobić, żeby modnie urządzić swoją restaurację i zachęcić potencjalnych gości i gościnie do odwiedzin? Sprawdzamy, jakie najmodniejsze meble restauracyjne trzeba znać w sezonie 2021/2022.

 

Modne meble restauracyjne – najświeższe trendy

  • domowa przytulność

Niektóre lokale, zamiast stawiać na elegancję, stawiają na to, co dobrze znane i co kojarzy się z domową przestrzenią. Taka swojskość mebli restauracyjnych niekoniecznie musi oznaczać nawiązywanie do tradycji lub motywów wiejskich. Wystarczy, że zainwestujemy w stoły i krzesła o prostym designie i postaramy się wyposażyć przestrzeń w dodatki, podkreślające swobodę atmosfery.

  • styl industrialny dalej cieszy się powodzeniem

Połączenie betonu, cegieł, drewna oraz typowo loftowe wyposażenie w postaci np. minimalistycznych hokerów – styl industrialny nadal ma się dobrze i na takie aranżacje stawiają również nowopowstałe, popularne lokale.

  • stylistyka lat 70.

Tu znowu mamy do czynienia z powracającym trendem. Takie meble do restauracji wykonane są z dość lekkich materiałów: korka, sklejki i tworzyw sztucznych. W aranżacjach tego typu spotkamy się również z meblami ze stalowymi podstawami oraz eleganckimi detalami w mosiądzu i złocie.

 

meble do restauracji

 

O czym nie możemy zapomnieć?

W pogoni za trendami i modnym wnętrzem nie zapominajmy, że wyposażenie restauracji musi być przede wszystkim funkcjonalne i ergonomiczne. Na takie cechy produktu powinniśmy postawić szczególnie w sytuacji, gdy prowadzimy restaurację, do której goście przychodzą po to, żeby spędzić w tej przestrzeni więcej czasu niż w małym bistro z „szybkimi” posiłkami.

Osoby odwiedzające restaurację pojawiają się tam nie tylko ze względu na pyszne jedzenie. Oczywiście walory smakowe posiłków mają w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Warto jednak pamiętać, że liczy się całe doświadczenie. Oprócz jedzenia tworzy je wystrój lokalu. W takich miejscach jak np. Hagea znajdziemy szereg różnorodnych elementów wyposażenia. Z ich pomocą można stworzyć aranżacje, o których wspomnieliśmy wyżej, albo… stworzyć własne, wyjątkowe połączenia.

 

Zobacz też:

  • meble do restauracji

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply