46
29

Obuwie motocyklowe damskie – połączenie mody z bezpieczeństwem

Motocyklistki, podczas wyboru akcesoriów, kierują się dokładnie tymi samymi kryteriami, co motocykliści. Wyposażenie ma być więc przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Obie płcie nie pogardzą jednak rozwiązaniami, które dodatkowo prezentują się stylowo. Co na tym polu są w stanie zaoferować współcześni producenci motocyklowego obuwia damskiego?

 

Wytrzymałość obuwia

Żadna, nawet najbardziej funkcjonalna technologia nie będzie wystarczająca, jeśli konstrukcja buta po prostu będzie zawodzić. Ten element, jak każda inna część garderoby motocyklistki, poddawany jest szeregowi niekorzystnych czynników. Deszcz, kurz i inne zabrudzenia, to tylko niektóre z nich. Damskie obuwie motocyklowe musi nadawać się do użytku również w takich szczególnych warunkach. Oprócz tego but musi być też wytrzymały na różne ułożenia ciała, np. podczas zakrętu. W słabej jakości produktach mogą pojawić się wtedy uszkodzenia. Dobrze zaopatrzone sklepy, takie jak np. MotoFreak starają się zapewnić swoim klientkom modele, które są wytrzymałe zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na wyzwania, związane bezpośrednio z jazdą motocyklem.

 

buty motocyklowe

 

Jakie funkcje mają nowoczesne buty motocyklowe?

  • ochrona

Producenci stosują stabilizatory, pozwalające na biomechaniczne wsparcie newralgicznych rejonów stopu, w tym stawu skokowego. W profesjonalnym obuwiu znajdziemy również specjalne protektory, zabezpieczające m.in. kostkę, goleń i piętę. Funkcję ochronną spełnia też usztywniony czubek.

  • wygoda

Obuwie motocyklowe damskie nie może uciskać ani przegrzewać stopy. Mimo wytrzymałości buta, poszczególne jego elementy powinny być wystarczająco elastyczne. Ważne jest również to, co dzieje się w środku. Wyjmowane, anatomiczne wkładki są miękkie i przyjemne dla stopy, a oprócz tego ułatwiają utrzymanie wnętrze buta w czystości. Z kolei specjalistyczna oddychająca wyściółka zapewnia właściwe ułożenie stopy. Niezwykle przydatne są też otwory wentylacyjne, odpowiadające za odprowadzanie ciepła.

 

Czy buty motocyklowe damskie mogą wyglądać dobrze?

Pierwszy rzut oka na ofertę sklepów utwierdzi nas w przekonaniu, że obuwie motocyklowe może prezentować się w różny sposób. Obok eleganckich, skórzanych butów, które pokochają motocyklistki rozmiłowane w klasyce, znajdziemy też bardziej sportowe modele. Warianty z tej drugiej grupy często wyposażone są w ciekawe detale, odróżniające się na tle innych elementów fakturą lub/i kolorem. Znalezienie optymalnej opcji, satysfakcjonującej zarówno pod względem estetyki, jak też i funkcjonalności, nie powinno więc stanowić problemu, o ile wybierzemy właściwy sklep.

Tekst sponsorowany:  https://moto-freak.pl/pl/

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply