22
9

Kilka prostych zasad dzięki którym zdanie egzaminu na prawo jazdy będzie łatwiejsze i mniej stresujące

Egzamin na prawo jazdy to ogromny stres nawet dla osób, które dobrze radziły sobie na jazdach z instruktorem. Największym wrogiem przyszłych kierowców okazuje się zazwyczaj stres, który odbiera zdolność logicznego myślenia i podejmowania właściwych decyzji. Oto kilka porad, które powinny pomóc każdemu zdać egzamin na prawo jazdy nawet za pierwszym razem!

Jak powinno wyglądać przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy?

Nauka jazdy samochodem to długotrwały proces, który nie każdemu przychodzi równie łatwo. Duże znaczenie ma jednak przede wszystkim to, jak przygotujemy się do egzaminu, czyli co zrobimy dzień przed nim i tego samego dnia, oczekując na wyznaczoną godzinę. Warto pamiętać, aby dzień przed egzaminem na prawo jazdy:

  • nie myśleć o zbliżającym się stresie – postarać się zrelaksować,
  • porządnie się wyspać,
  • dobrze zaplanować punktualny dojazd do WORD-u.

Z kolei w dniu przystąpienia do egzaminu, należy:

  • przybyć na miejsce przed czasem, aby nie stresować się dodatkowo ewentualnym spóźnieniem,
  • pamiętać o kulturze osobistej i uważnym słuchaniu wskazówek egzaminatora,
  • skupić się na drodze i reagowaniu na zagrożenia.

Nie stresuje się ten, kto ma wprawę!

Kurs prawo jazdy to tylko 30 godzin „w terenie”, z czego sporo czasu zajmuje doszkalanie wykonywania zadań na placu manewrowym czy parkowania na ciasnych osiedlach. Trudno zatem mówić, że młody kierowca po standardowym kursie ma odpowiednio duże doświadczenie i wprawę w kierowaniu pojazdem. Te są natomiast niezbędne, aby wyzbyć się stresu za kierownicą. Rozwiązaniem mogą okazać się zatem dodatkowe godziny jazdy, podczas których doskonali się umiejętności panowania nad samochodem. Doszkalające kursy prawa jazdy w OSK OES to także szansa na oswojenie się z rolą kierowcy i bardziej świadome uczestnictwo w ruchu drogowym.

Przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy tylko pod okiem instruktora!

Warto pamiętać, że samodzielna nauka jazdy samochodem jest nie tylko nielegalna, ale i niebezpieczna. Wcale nie przynosi również korzyści kierowcy, który może w taki sposób wykształcić złe nawyki. Tylko kurs prawa jazdy pod okiem kwalifikowanego instruktora gwarantuje, że podczas egzaminu kandydat na kierowcę nie popełni błędów wynikających z nieprawidłowego procesu nauczania.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply