38
28

Jak dbać o opony samochodowe i je prawidłowo użytkować

Zła kondycja opon może doprowadzić do wypadków, dlatego nie należy zaniedbywać kwestii regularnych przeglądów tego elementu samochodu. Weryfikowanie stanu technicznego opon powinno być wykonywane przez wykwalifikowane podmioty. Profesjonalne warsztaty szybko uporają się z kontrolą i zadbają o nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

Wymiana opon

Jednym z ważnych kroków jest dopasowanie opon do panujących warunków pogodowych. O wymianę opon należy zatroszczyć się również w sytuacji, gdy na ich powierzchni pojawiły się problemy, których nie da się naprawić w inny sposób. W kompleksowo działających warsztatach możemy liczyć również na usługi z zakresu wulkanizacji opon. Takie wsparcie oferuje m.in. warsztat Sergiej Paszyński ze Świnoujścia.

 

opona w warsztacie

Na czym polegają usługi wulkanizacyjne?

Pomoc tego typu dotyczy szerokiego zakresu działań, związanych z ogumieniem auta. Klienci mogą więc liczyć na np.:

  • łatanie ogumienia i inne czynności związane z naprawą;
  • profesjonalną ocenę stanu opon, ich zużycia oraz określenie, jakie działania trzeba wdrożyć, aby element był bezpieczny dla użytkowników;
  • weryfikowanie, czy w kołach nie ma luzów, a w razie ich wykrycia – dokręcanie kół;
  • wyważanie kół.

 

Dbanie o opony – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Powinniśmy zatroszczyć się również o to, żeby raz w miesiącu sprawdzać ciśnienie w oponach. Jeśli spadek jest zbyt duży, łatwiej o przebicie opony, nawet w zetknięciu z pozornie niegroźną nawierzchnią. Ciśnienie nie może być też za wysokie, bo to również skraca żywotność opony.

Dbanie o opony powinno obejmować również właściwe ich przechowywanie. Nawet nieużywanemu elementowi grożą w końcu różne niesprzyjające czynniki. Zwróćmy uwagę na to, czy miejsce, w którym przechowujemy opony jest suche i nie działają na nie bezpośrednio promienie słoneczne. Gumę opon uszkodzić mogą również ostre elementy, rozpuszczalniki i inne substancje chemiczne. Dobre przechowywanie zagwarantuje, że późniejsza ewentualna wymiana opon przyniesie pozytywne efekty.

Tekst sponsorowany: warsztat-swinoujscie.pl

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply