28
19

Instalacja gazowa do diesla – czy warto?

Oszczędności poszukujemy w wielu dziedzinach życia. To całkowicie zrozumiałe, że zależy nam na ekonomicznym wykorzystywaniu naszych zasobów. Dotyczy to także wyboru paliwa do auta.

Montaż LPG diesel – czy to przedsięwzięcie to rzeczywiście dobry pomysł?

Czasem można spotkać się z błędny przekonaniem, że LPG w dieslu oznacza, że auto będzie zasilane tylko gazem. Rzeczywistość często przedstawia się inaczej. W teorii takie rozwiązanie jest możliwe, ale w praktyce mało kto się na nie decyduje z powodu wysokiej ceny. Zmodyfikowanie dotychczasowego układu byłoby bowiem bardzo kosztowne. Zamiast tego przeważnie wybiera się nieco inną opcję. Jak więc działa diesel w gazem?

Do rozruchu silnika używany jest olej napędowy. Dopiero podczas pracy w komorze spalania, oprócz ropy pojawia się także gaz. W ten sposób działa układ diesel gaz. Na rynku spotkamy się także z rozwiązaniem dual fuel. W tym przypadku mamy do czynienia z odwrotnym procesem. Gaz stanowi niewielki procent mieszkanki, co decyduje o tym, że instalacja nie musi być poddawana daleko idącym modyfikacjom.

Montaż CNG i LPG do diesla – co jeszcze musisz wiedzieć?

Opłacalność zależy od tego, który układ wybierzemy. Najdroższy jest mono fuel, bo należy zdemontować cały układ wtryskowy oraz dokonać przebudowy głowicy. Mniej zapłacimy za:

1. dual fuel
2. diesel gaz

Największą efektywność, jak łatwo można się domyślić, oferuje najbardziej zaawansowana opcja, która będzie nas kosztować najwięcej pieniędzy. Pamiętajmy jednak, żeby przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedzieć się więcej o tym, jak działają poszczególne instalacje LPG do diesla. Najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z firmą, przed którą diesel z gazem nie skrywa żadnych tajemnic. Tacy specjaliści nie tylko przeprowadzają naprawy, serwis i montaż instalacji. Oprócz tego proponują także rzeczowe, fachowe doradztwo.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply