41
26

Rodzaje klejów tapicerskich

Klej tapicerski to jeden z podstawowych rodzajów wyposażenia, dostępnego w zakładach meblarskich oraz w pracowniach rzemieślniczych. Takie produkty można znaleźć też w prywatnych domach majsterkowiczów i majsterkowiczek. Producenci proponują co najmniej kilka wariantów. 

 

Z jakimi typami klejów tapicerskich spotkamy się na rynku?

  • Kleje tapicerskie w sprayu

Poręczne, wygodne, lekkie. Kleje kontaktowe w sprayu docenianie są z wielu powodów. Na uwagę zasługuje m.in. fakt, że na rynku coraz częściej pojawiają się rozwiązania zawierające rozpuszczalniki neutralne dla środowiska (takie preparaty możemy kupić np. w sklepie 4Technik). Produkty wyróżnia wygodny natrysk, bardzo łatwe użycie (nie trzeba wcześniejszego przygotowania) oraz duża uniwersalność. Można ich używać do pianek, tkanin, wełny mineralnej, luster, laminatów i wielu innych tworzyw.

  • Kleje kontaktowe w systemowych kanistrach

Preparaty nakłada się z pomocą specjalnych pistoletów natryskowych, wyposażonych w wymienne dysze. Ciśnienie zgromadzone w zbiorniku nie tylko odpowiada za równomierne nałożenie kleju, ale zapobiega też odkładaniu się preparatu na ściankach. W efekcie nie trzeba się zmagać z tak częstym problemem niecałkowitego zużycia produktu. Oprócz tego ciśnienie w kanistrze zapobiega zasychaniu kleju w wężu i pistolecie, pod warunkiem pozostawienia stale otwartego zaworu na butli. Sprzęt jest więc całkowicie sprawny i gotowy do pracy, nawet jeśli nie korzystaliśmy z niego przez dłuższy czas. Takie kleje aerozolowe są niezwykle proste w użyciu i nie trzeba posiadać specjalnej wiedzy lub umiejętności. Przeważnie wystarczy po prostu raz zobaczyć na filmach instruktażowych, jak używa się takiego produktu, żeby bezbłędnie odwzorować działania. Na uwagę zasługuje też uniwersalność kleju. Z jednej strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby elementy skleić w kilka minut. Z drugiej strony, jeśli powierzchnia, którą zamierzamy złączyć, jest rozległa, elementy mogą czekać na sklejenie nawet wiele godzin od nałożenia preparatu.

 

Klej kontaktow w sprayu

 

Inne zastosowanie klejów tapicerskich

Z tych produktów korzystają nie tylko branże meblarskie. Producenci proponują również szeroki wybór klejów do tapicerki samochodowej, tworzyw sztucznych, folii paroizolacyjnych oraz do gąbki tapicerskiej. Każdy z tych wariantów ma więcej niż jedno zastosowanie. Jeśli więc zadbamy o to, żeby w domowym warsztacie lub firmie znalazł się profesjonalny klej do tapicerki, produkt może się nam przydać częściej, niż początkowo zakładaliśmy.

 

Tekst sponsorowany: https://4technik.pl/

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply