18
23

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego – na co zwrócić uwagę?

Kupno używanego mieszkania zawsze wymaga zwiększonej ostrożności. Absolutnie nie należy wierzyć na słowo osobie, z którą przeprowadzamy transakcję. Dużo lepiej będzie postawić na profesjonalizm i zdać się na ludziach, którzy dokładnie wiedzą, co jest ważne podczas odbioru mieszkania. To jedyny pewny sposób, żeby uchronić się przed późniejszymi rozczarowaniami.

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego – co powinniśmy zweryfikować?

Na początku dobrze będzie skupić się na instalacjach. Przegląd powinien dotyczyć więc instalacji:

  • gazowej;
  • ogrzewania;
  • wodno-kanalizacyjnej.

Nie zaszkodzi też zapoznać się ze stanem wentylacji. Fachowy odbiór mieszkania obejmuje także sprawdzenie stanu stolarki okiennej, drzwi oraz szyb. Ekspert przejrzy również liczniki wody, prądy, zawory odcinające. Zapozna się też z elementami w postaci balkonów, barierek itp. Nie powinniśmy zapomnieć także o miejscu postojowym oraz o balkonie.

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego – dlaczego warto go przeprowadzić?

Wiele rzeczy nie jesteśmy w stanie zaobserwować samodzielnie. Brak nam doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu. W przypadku nieruchomości gra toczy się o zbyt duże pieniądze, by pozwolić na przeoczenia i być na nich stratnym. Szczególnie niebezpieczne (zwłaszcza dla naszych przyszłych rachunków za ogrzewanie) mogą być mostki termiczne oraz różnego rodzaju nieszczelności. Tylko osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem będą w stanie je wykryć.

Kupno mieszkania to poważna decyzja. Podobnie jest z weryfikacją jego stanu technicznego. Dobrze jest mieć wtedy u swojego boku inżynierów, doskonale znających się na swojej pracy. W ten sposób możemy cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa, a gdy wszystko przebiegnie pozytywnie, również satysfakcją z dobrze zrealizowanego zakupu.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply