53
240

Jaki sprzęt jeździecki jest niezbędny dla konia i jeźdźca?

Jazda konna może dawać mnóstwo satysfakcji, a wiele osób mówi również o poczuciu wolności, które towarzyszy im, gdy uprawiają ten sport. Zanim jednak zaczniemy zgłębiać tajniki galopu i cwału, powinniśmy zwrócić uwagę na profesjonalny sprzęt jeździecki dla jeźdźca i konia.

Wyposażenie dla jeźdźca – nie tylko bryczesy damskie i męskie

Bryczesy są jednym z podstawowych elementów wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w szafie fanki/fana jazdy konnej. Nawet jeśli jeździmy raczej sporadycznie i zdecydowanie daleko nam do zaangażowania, przejawianego przez specjalistów, powinniśmy zatroszczyć się o wybór właściwych spodni. Gwarantują lepszą przyczepność do siodła oraz uchronią nas przed nieprzyjemnymi otarciami. Jednych z komfortowych produktów tego typu są damskie bryczesy York Dynamic w wersji leggins.

Innym artykułem, pozwalających czuć się pewniej podczas jazdy i zwiększającym bezpieczeństwo jeźdźca są kaski. Nowoczesne warianty są odporne na uszkodzenia mechaniczne, świetnie absorbują uderzenia i jednocześnie pozostają lekkie. Przykładem takiego wygodnego wyposażenia, regulowanego zarówno w obwodzie, jak i w głębokości, jest kask FP FUSION MAT.

Zakupy zdecydowanie powinniśmy zacząć od elementów, mających zwiększyć ochronę naszego ciała. Oprócz wcześniejszych opcji, zaliczyć można do nich również:

  • kamizelki ochronne;
  • rękawiczki;
  • buty jeździeckie (m.in. sztyblety, buty stajenne, zimowe i oficerki).

W dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak np. Stajnia Miszewo, w ofercie, oprócz wyżej wymienionych typów wyposażenia, znajdziemy również bluzy, swetry, torby, odzież termiczną i czapki.

Sprzęt jeździecki niezbędny dla jeźdźca

Zakupy dla konia – podstawowy sprzęt jeździecki

Przygotowanie się do jazdy musi uwzględniać również właściwe wyposażenie zwierzęcia. Tutaj, podobnie jak w przypadku wyposażenia jeźdźca, można zauważyć dużą różnorodność. Dostrzegalna jest zwłaszcza w dostępnych wariantach siodła dla konia. Takie produkty powstały z myślą o różnych dyscyplinach jeździeckich. Wybierać możemy więc z m.in. siodeł skokowych, rajdowych, ujeżdżeniowych i wszechstronnych. Opcją ogólnoużytkową jest np. siodło DAW-MAG CLASSIC.
Pamiętajmy, żeby przy wyborze sprzętu jeździeckiego dla konia priorytetowo potraktować komfort zwierzęcia. Z myślą o nim zaopatrzmy się również w czapraki, derki, specjalistyczne ogłowie, ochraniacze dla konia i dobrze dopasowane strzemiona.

Rynek wyrobów jeździeckich to mnóstwo wariantów, a wiele z nich zachwyca nie tylko funkcjonalnością, ale też i atrakcyjnym, modnym wyglądem. Przy jakichkolwiek wątpliwościach związanych z zakupami, zawsze zwracajmy się o pomoc specjalistów. Cześć wyposażenia jeździeckiego musi być dopasowana indywidualnie do konkretnego jeźdźca. Tylko wtedy może spełniać swoją funkcję ochronną i rzeczywiście pozytywnie wpływać na nasz komfort podczas przejażdżek. Fachowe doradztwo oraz wskazówki mogą być w tym procesie niesamowicie ważne, więc warto z nich korzystać, szczególnie jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z jeździectwem.

 

Źródło: https://stajnia-miszewo.pl/

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply