36
20

Jak szukać dobrego psychoterapeuty we wrocławiu

Znalezienie psychoterapeuty, z którym będziemy czuli się bezpiecznie i komfortowo, może być zbawienne dla całego skomplikowanego procesu, jakim jest psychoterapia. Jakie kroki podjąć, żeby nawiązać współpracę z takim specjalistą lub specjalistką?

Dobry psychoterapeuta we Wrocławiu – co to właściwie oznacza?

Zanim zaczniemy poszukiwania, warto skupić się na tym, co dla nas oznacza dobry psychoterapeuta. Taki ekspert powinien być w stanie wykreować bezpieczną atmosferę, pełną zaufania i empatii. Bez tego psychoterapia się nie uda, bo będziemy zbyt spięci, żeby skupić się na swoich emocjach.

Dobry psychoterapeuta z Wrocławia powinien też stawiać przed nami wyzwania. Pamiętajmy, że skuteczna psychoterapia nie jest serią przyjemnych spotkań. To działania, w których dużą rolę odgrywa konfrontowanie się z trudnymi emocjami i wspomnieniami. Specjalista musi więc umiejętnie wytworzyć równowagę między byciem dobrym, empatycznym towarzyszem, przeprowadzającym nas przez proces psychoterapii, a byciem osobą, która od nas wymaga i konfrontuje nas z tym, co nie zawsze jest dla nas wygodne.

Psychoterapia we Wrocławiu – sprawdź, co oferuje psychoterapeuta

W gabinecie psychoterapeuty spędzimy całkiem sporo godzin. Dobrze będzie już na etapie poszukiwań specjalisty zatroszczyć się o to, żeby ten czas był spędzony efektywnie. Podczas researchu sprawdźmy więc:

  1. jakie wykształcenie ma psychoterapeuta z Wrocławia
    Osoby poszukujące terapeuty w Polsce powinny szczególnie uważnie podejść do tej kwestii, bo w naszym kraju zawód terapeuty nie jest doprecyzowany państwowymi regulacjami. Koniecznie sprawdźmy, jakie studia wyższe ukończył specjalista oraz czy ukończył specjalistyczne szkolenie psychoterapeutyczne w placówce, uznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
  2. w jakim nurcie odbywa się psychoterapia grupowa lub indywidualna
    Podczas swojej pracy psychoterapeuta będzie korzystał z zasad konkretnego nurtu. Wpływa on na technikę oraz sposób działania specjalisty. Przeciętny pacjent nie ma jednak szczególnego doświadczenia z żadnym z nurtów. Jeśli zależy nam na tym, żeby w pełni świadomie wybrać specjalistę, dobrze będzie znaleźć rzetelne źródło wiedzy na ten temat. Jednocześnie pamiętajmy, że mocne uzależnienie swojej decyzji od nurtu terapii nie zawsze ma sens. Największy wpływ na sukcesy ma bowiem szczera, wspierająca relacja między pacjentem a terapeutą.

Przydatne mogą okazać się również opinie w internecie, chociaż należy zaznaczyć, że warto do nich podchodzić ostrożnie. Nie zapominajmy, że najlepszym sprawdzianem, który pozwala przekonać się, czy psychoterapeuta będzie dla nas dobry, jest osobiste spotkanie w gabinecie we Wrocławiu. Tylko wtedy możemy zweryfikować, czy osoba o świetnych kompetencjach i atrakcyjnym doświadczeniu rzeczywiście budzi nasze zaufanie i możemy się przed nią otworzyć.

Centrum psychoterapii we Wrocławiu – znajdź sprawdzoną placówkę

Często wszystkie wyżej wspomniane informacje, które pozwolą nam ocenić, czy dany psychoterapeuta spełnia nasze oczekiwania, są zawarte na stronie centrum psychoterapii. Rzetelna placówka z Wrocławia, Taka jak np. Centrum Psyche, dba o to, żeby osoba odwiedzająca stronę, mogła zyskać informacje o tym, jak wygląda psychoterapia w danym ośrodku, oraz jakie doświadczenie i kompetencje ma psychoterapeuta z Wrocławia. Z takich treści możemy dowiedzieć się m.in. tego, w jakim nurcie przeprowadzana jest psychoterapia, czy w ofercie placówki z Wrocławia znajduje się również psychoterapia grupowa i w jakich zagadnieniach specjalizuje się psychoterapeuta.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply