34
49

Dlaczego tatuaże są trwałe?

Dlaczego tatuaże zostają z nami całe życie? Czy mamy wpływ na to, jak trwały będzie nasza dziara? Poniżej przyglądamy się tym kwestiom.

Co wpływa na trwałość tatuażu?

Aby przeanalizować tę sprawę, przyjrzyjmy się bliżej temu, jak działa studio tatuażu. Tatuażysta podczas swojej pracy wykorzystuje specjalną maszynkę. Z jej pomocą wprowadza pod skórę tatuowanej osoby igłę, która uwalnia tusz. Ale dlaczego tusz nie wydostaje się przez te same otwory w skórze i wytatuowana grafika nie znika? Wszystko za sprawą wielkości drobinek tuszu. Są zbyt duże, więc zostają w lokalizacji, w której umieścił je tatuażysta.

To otwiera furtkę do ewentualnych eksperymentów z wielkością drobinek tuszu. Jakiś czas temu pojawił się nawet pomysł, by studio tatuażu oferowało tatuaże tymczasowe, które z czasem znikają. Pomysł się jednak nie przyjął ze względu na nieprzewidywalność takiej metody. W końcu każdy z nas jest inny i nawet najlepszy ekspert pracujący w studio tatuażu w Warszawie w centrum nie jest w stanie przewidzieć, w jakim stopniu obrazek rzeczywiście zaniknie.

Dlaczego po zagojeniu tatuaż może stać się mniej wyrazisty?

Czasem opuszczamy salon tatuażu w Warszawie z intensywnym obrazkiem, ale po całkowitym zagojeniu zauważamy, że w niektórych miejscach obraz nie jest tak wyrazisty jak na samym początku. Czy to znaczy, że studio tatuażu źle wykonało swoją pracę? Niekoniecznie. Osoby, które interesują się bardziej branżą tattoo wiedzą, że czasem na pigment działają białe krwinki. W ten sposób nasz organizm broni się przed ciałem obcym. W takich przypadkach należy zrobić poprawki.

Na co jeszcze wpływa tusz?

Nie od dziś wiadomo, że sposób pielęgnacji ma ogromny wpływ na trwałość tatuażu. Na efekt wpływa również jakość tuszu. Dobry preparat:

  1. zwiększa szansę, że tatuaż przez dłuższy czas będzie prezentował się nieskazitelnie;
  2. zmniejsza szanse na pojawienie się alergii.

Z takich rozwiązań wysokiej jakości korzysta m.in. wiele salonów tatuażu.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply