30
12

Co powinna zawierać zdrowa karma dla szczeniąt

Czym jest holistyczna karma dla zwierząt? Wiele osób decyduje się karmić swoje zwierzęta holistyczną dietą z naturalnych składników, a nie przetworzoną lub komercyjną karmą dla psów. Diety te znane są jako naturalne karmy dla psów. Jednym z popularnych wariantów są bezzbożowe karmy dla szczeniąt.

Suche karmy dla szczeniąt bez zbóż

Dobra bezzbożowa karma dla szczeniąt musi zawierać odpowiednią ilość białka. To najważniejsza kwestia. Zadbajmy również o odpowiednią ilość tłuszczu, który jest niezbędny dla zdrowego wzrostu i rozwoju szczeniąt. Z tego powodu należy wybierać karmy o wysokiej zawartości tłuszczu, a nie takie, które zawierają go mniej niż 15 procent. Unikaj karm z dodatkiem substancji słodzących, takich jak syrop kukurydziany czy cukier. Istnieją pewne marki dostępne specjalnie dla szczeniąt z wrażliwymi żołądkami. Może to pomóc, jeśli Twój szczeniak ma problemy z trawieniem niektórych składników lub rodzajów karmy.

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt – gdzie je kupić

Karmy dla szczeniaków bez zawartości zbóż są dostępne online lub w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Jeśli chcemy w wygodny sposób stać się właścicielami dobrej karmy dla szczeniąt, odwiedźmy np. sklep internetowy Crazy Boy.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czego potrzebuje Twój pies, jest konsultacja z lekarzem weterynarii. Powinien on być w stanie dostarczyć Ci informacji na temat tego, jaki rodzaj diety Twój futrzany przyjaciel powinien mieć w zależności od jego rasy, wagi, wieku lub warunków zdrowotnych.

Dlaczego sucha karma dla szczeniąt jest taka ważna?

Eksperci zalecają, aby szczenięta otrzymywały dietę składającą się wyłącznie z suchej karmy. Mokra karma ma zbyt dużo płynu i może powodować biegunkę u psa. Jak szczeniak się starzeje, możesz zacząć włączać do jego diety trochę mokrej karmy, jak również suchej karmy. Zmiany diety dla psów z problemami zdrowotnymi lub schorzeniami nerek mogą wymagać okresów przejściowych, aby umożliwić trawienie. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie omów je ze swoim lekarzem weterynarii.

Podczas takiej wizyty możemy spodziewać się, że specjalista poleci naszemu zwierzakowi taki przysmak jak bezzbożowa karma dla szczeniąt. Powód jest prosty – karma dla szczeniaków bez zawartości zbóż to nie tylko moda, to przede wszystkim zdrowie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów https://crazyboy.pl/

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply