41
24

Chroń oczy podczas pracy fizycznej – mądry Polak przed szkodą

Gogle i okulary wykorzystywane podczas pracy fizycznej mają na celu ochronę zmysłu wzroku i zapewnienie osobie bezpieczeństwa. Dziś sprawdzamy, jak bardzo zróżnicowane są te kategorie produktów.

Gogle ochronne

Popularnym materiałem, wykorzystywanym w goglach jest poliwęglan. W poszczególnych modelach można wyróżnić jednak dość istotne różnice. Producenci proponują takie udogodnienia jak różnorodne systemy wentylacji, chroniące gogle przez zaparowaniem. Różnice mogą zaznaczać również w tym, w jakim stopniu dany model chroni przed uderzeniami. Dzięki zastosowaniu skutecznych technologii, na rynku przeważnie spotkamy się z modelami odpornymi na zarysowania. Przy wyborze produktu warto zwrócić uwagę również na to, czy oprawa jest dostatecznie miękka i komfortowa przy noszeniu. Część modeli daje możliwość wymiany soczewek oraz wyposażona jest w pasek do indywidualnej regulacji. Gogle wykorzystuje się np. w:

  • budownictwie;
  • pracach remontowych;
  • rzemiośle;
  • ogrodnictwie;
  • służbie zdrowia;
  • przemyśle spożywczym;
  • przemyśle petrochemicznym;
  • przemyśle gazowniczym.

Ochrona oczu

Okulary chroniące wzrok podczas pracy – co oferuje sklep i hurtownia BHP?

W kategorii okularów ochronnych przeważnie znajdziemy bardzo zróżnicowane produkty. Mogą to być np. przeciwodpryskowe okulary ochronne o klasie optycznej 1, przeznaczone do prac ceramicznych i maszynowej obróbki metali. Zupełnie innym typem produktów są okulary spawalnicze metalowe z filtrem 6. Ciekawym rozwiązaniem, które znajdziemy np. w hurtowni i sklepie BHP KAMS, są okulary z funkcją komunikacji Bluetooth. Z ich pomocą możemy jednocześnie zarządzać wieloma połączeniami oraz zadbać o komfortową komunikację (mikrofon wychwytuje głos, ale nie hałas z otoczenia).

Przed zakupem gogli i okularów należy dokładnie upewnić się, czy produkt spełnia wymogi związane z danym stanowiskiem. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że rozwiązanie chroni nas w dostateczny sposób.

 

Źródło: bhp.kqs.pl

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply