22
47

Akcesoria niezbędne do pakowania próżniowego

Pakowanie próżniowe to optymalny sposób na zabezpieczenie produktów spożywczych na czas transportu. Zamykając dany artykuł w szczelnym opakowaniu, dana osoba zyska pewność, że towar się nie zepsuje oraz nie będzie miał styczności z zanieczyszczeniami, bakteriami i wirusami z zewnątrz. A jakie akcesoria są niezbędne do pakowania próżniowego?

Nowoczesna pakowaczka próżniowa

Chcąc szybko i bezpiecznie zapakować towar, warto zaopatrzyć się w pakowarki próżniowe, czyli urządzenia, które zasysają powietrze znajdujące się wewnątrz opakowania. Obecnie na rynku dostępne są trzy warianty takich maszyn:

  • pakowarki próżniowe stołowe,
  • pakowarki próżniowe podłogowe,
  • traysealery.

Zamawiając dane urządzenie, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak czas zgrzewu, stopień próżni i stopień dozowania gazu.

Folia do pakowania próżniowego – jak wybrać

Pakowacza próżniowa to jednak nie wszystko, ponieważ do takiego urządzenia trzeba jeszcze dokupić specjalną folię dwuwarstwową lub worki do pakowania próżniowego. Próżniowe pakowanie wymaga użycia solidnych materiałów o odpowiednich właściwościach izolacyjnych. Folia do pakowania próżniowego powinna mieć odpowiednią grubość i wytrzymałość, dlatego warto wybierać folie na bazie poliamidu i polietylenu. Natomiast worki próżniowe można nabyć w wersji jednostronnej lub obustronnej, a niektóre modele są również specjalnie przystosowane do gotowania w wysokich temperaturach.

Pakowanie próżniowe – gdzie zamówić akcesoria?

Pakowanie próżniowe to proces, który może przynieść firmie wiele korzyści i sprawić, że przydatność do spożycia danych produktów zostanie znacznie przedłużona. Dlatego szukając funkcjonalnych pakowarek próżniowych i dedykowanych im worków oraz folii, warto zapoznać się z ofertą firmy Empra. Jest to bowiem renomowany producent i dystrybutor wysokiej klasy akcesoriów do pakowania próżniowego.

Warto pamiętać również, że dzięki pakowaniu próżniowemu produkty będą rzadziej się psuły, co przyniesie danej firmie realny wzrost zysków ze sprzedaży, a także zwiększy prestiż oferowanych przez nią usług.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply